Następny mecz:  Sporting CP  -  Barcelona     ·  środa, 27 września 20:45  ·  2. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona Guardioli wśród najlepszych drużyn w historii sportu

 17 maja 2017, 12:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 155 komentarzy

Barcelona Guardioli wśród najlepszych drużyn w historii sportu

Amerykański dziennik Wall Street Journal zaliczył Barcelonę Pepa Guardioli do grona najlepszych drużyn w historii sportu. Dodatkowo Carles Puyol został wyróżniony jako jeden z najlepszych kapitanów.

W uzasadnieniu amerykańska gazeta podaje, że zespół Pepa Guardioli wygrał pierwszy w historii klubu tryplet, a w okresie pracy tego trenera w latach 2008-2012 Barça sięgnęła po 14 trofeów. Dodatkowo drużyna prezentowała niesamowity i niespotykany wcześniej styl oparty na pełnej dominacji nad przeciwnikami, a także miała w swoich szeregach najlepszego piłkarza na świecie Leo Messiego.

Wall Street Journal przyznaje, że Barcelona zdominowała świat z supergwiazdą Leo Messim i trenerem Pepem Guardiolą na czele, ale jednym z twórców jej sukcesów był również kapitan Carles Puyol. Dziennik podkreśla, że obrońca był prawdziwym liderem na boisku, pełnym szacunku, poświęcenia i poczucia obowiązku. Sam Puyol wskazał natomiast na Guardiolę jako największego architekta sukcesów klubu.

Kapitan Barcelony mimo obowiązującego kontraktu zakończył karierę po sezonie 2013/2014. Powodem były problemy zdrowotne, które nie pozwalały mu na grę na najwyższym poziomie. Jego charakter, waleczność i poszanowanie zasad fair play uczyniły z niego idealnego kapitana.

Udostępnij:

Komentarze (155)

Gorące tematy