Następny mecz:  Barcelona  -  Man. Utd     ·  Czwartek, 27 lipca 01:35  ·  2. kolejka International Champions Cup   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Josep Maria Bartomeu

Josep Maria Bartomeu i Floreta objął funkcję prezydenta FC Barcelony 23 stycznia 2014 po rezygnacji Sandro Rosella. Do tamtej pory pełnił funkcję wiceprezesa i jak powiedział Rosell, był jego naturalnym następcą po złożeniu dymisji.

Bartomeu urodził się w Barcelonie 6 lutego 1963 roku. Jest socio Barcy numer 16836 od 1974 roku. W zarządzie klubu był od 1 lipca 2010 roku, po zwycięstwie Sandro Rosella w wyborach prezydenckich, pełnił wtedy funkcję wiceprezesa ds. sportowych. Co ciekawe w latach 2003-2005 również był w dyrekcji klubu - wówczas był dyrektorem odpowiedzialnym za sekcję koszykówki.

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Jest członkiem i dyrektorem generalnym ADELTE Group, światowego lidera w budowie i dostawie innowacyjnych rozwiązań technicznych i zaawansowanych usług tego sektora dla portów i lotnisk, oraz EFS Equipo Facility Services, zespołu firm, zajmujących się obsługą techniczną terminali i urządzeń elektromagnetycznych.Andoni Zubizarreta Urreta pełni w klubie funkcję dyrektora sportowego sekcji piłkarskiej. Podczas swojej kariery piłkarskiej, były bramkarz związany był z największymi klubami ligi hiszpańskiej: Athletic Club, Barceloną i Valencią. Do katalońskiego klubu trafił po mundialu w Meksyku, na którym był podstawowym bramkarzem reprezentacji Hiszpanii. To właśnie w Barcelonie Zubizarreta odnosił największe sukcesy. Pod wodzą Johana Cruyffa Barcelona cztery razy z rzędu zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, a w 1992 roku triumfowała w Pucharze Europy. Zubizarreta opuścił Camp Nou w 1994 roku, po przegranym z AC Milan finale Ligi Mistrzów (0:4). Trzy lata po zakończeniu kariery Zubizarreta objął stanowisko dyrektora sportowego w Athletic Club. Funkcję tę sprawował do 2004 roku. Po zakończeniu pracy w baskijskim klubie pozostał związany ze światem sportu, pracując jako ekspert w telewizji TVE i pisząc dla El País. Po wyborach prezydenckich przeprowadzonych 13 czerwca 2010 zastąpił w Barcelonie Txikiego Begiristaina.

Członkowie zarządu